Szczyrk jest malowniczą miejscowością położoną w paśmie Beskidu Śląskiego, posiadającą warunki do całorocznego wypoczynku i rekreacji. Zarówno zimą, jak i latem jest doskonałym miejscem do spędzenia wolnego czasu. Dzięki szerokiej bazie turystyczno-noclegowej Szczyrk jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce (zobacz).

Znajdują się tutaj szlaki turystyczne, spacerowe, górskie szlaki rowerowe, wyciąg krzesełkowy i wiele innych atrakcji. Dodatkowym atutem jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, przy którym znajduje się m.in. stadion sportowy, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, wielofunkcyjna hala sportowa z odnową biologiczną, siłownią i solarium oraz kryta pływalnia!

W sezonie letnim w mieście odbywają się liczne imprezy folklorystyczne i muzyczne w tutejszym amfiteatrze. W bliskiej okolicy znajduje się duży market, przystanek PKS, sklep przemysłowy, spożywczy, stadnina koni, rzeka 150 m, las, Park Linowy.

W sezonie zimowym ważną atrakcją jest zlokalizowana w pobliżu największa baza tras narciarskich i wyciągów. Nasz dom jest położony niedaleko stacji narciarskiej. Z okna widać szczyt Skrzycznego i trasy narciarskie w Czyrnej ok. 300 m do GAT Czyrna. Do kolejki krzesełkowej i tamtejszych tras (trasa FIS) jest około 1000 m. Do wyciągów na Solisku ok. 2-3 km. Tak więc wszystko dla naszych Gości jest w zasięgu ręki.Napisz do nas